>
Lca.pl » PoGodzinach » Aktywnie

2013-02-18 11:28:27 - Autor: MB (lca.pl)
Marsz gorących serc z kijami w Ścinawie
Już po raz czwarty dzięki Stowarzyszeniu "Równe Szanse" w Ścinawie i Ścinawskiej Grupie Nordic Walking odbyły się Walentynkowe Integracyjne Mistrzostwa Nordic Walking. Na mecie stanęło około 100 zawodników.

IV Walentynkowy Bieg Nordic Walking w Ścinawie

Paulina Wityk - Szumna
Na trasie w Ścinawie, biegnącej przez tereny zielone przy ulicy Klasztornej, wzdłuż Odry, stanęło ok. stu zawodników. Pojawili się pasjonaci kijów z całej Polski, m.in. z Zielonej Góry, Lubina, Czeladzi, Legnicy i Ścinawy. Na mecie nie zabrakło Marka Drapikowskiego z naszego miasta i Pauliny Ruty ze Złotoryi, która już w październiku organizuje Mistrzostwa Świata w Nordic Walking, które odbędą się w Jakuszycach i Szklarskiej Porębie. Organizatorzy podczas biegu sprawdzili kondycję zawodników na trzech dystansach.

Na pierwszy rzut poszły dzieci w Marszu Najmłodszych Wielbicieli Nordic. Maluchy miały do pokonania 500 metrów. Drudzy na mecie stanęli pasjonaci modnych kijów. Zmierzyli się na trasie 8 km w Rywalizacji Miłośników Nordic. Na koniec ruszyli szczęśliwie zakochani, żeby świętować na sportowo minione walentynki. Rajd Zakochanych w Nordic miał 4 km. Tegoroczne zawody odbyły się pod hasłem: "Nordic Walking Świetna Sprawa, Integracja i Zabawa".

Każdy z zawodników otrzymał w nagrodę medal i jabłko, którego nie mogło zabraknąć ze względu na bieg walentynkowy. Nikogo nie trzeba przekonywać, że do szczęścia potrzeba dwóch połówek.

Paulina Wityk - Szumna, instruktorka nordic walking i członkini Stowarzyszenia "Równe Szanse" w Ścinawie zaznacza, że Ścinawska Grupa Nordic Walking może się pochwalić sporymi sukcesami. - Agnieszka Świercz zdobyła wicemistrzostwo świata w 2010 r. w Austrii - wylicza Wityk - Szumna. - Dodam też, może trochę nieskromnie (śmiech), że także w Austrii zdobyłam dwa wicemistrzostwa świata, pokonując górską trasę.

Maciej Krajka
Podczas walentynkowego biegu z kijami wyróżnił się 17-letni Maciej Krajka. Zajął I miejsce w kategorii młodzieżowej. - Jestem początkującym nordicowcem, ale mam już na swoim koncie pewne sukcesy - mówi nastolatek. - W Miliczu zająłem I miejsce na 5 km w kat. młodzieżowej.

Maciej podsumowuje, że marsz z kijami jest dla niego przede wszystkim sposobem na spędzanie wolnego czasu a także okazją do zawarcia ciekawych znajomości. - Staram się trenować trzy razy w tygodniu - zaznacza 17-latek. - W przyszłości chcę zostać mistrzem Polski, to tak na początek - podsumowuje z uśmiechem.