>
Lca.pl » PoGodzinach » Aktywnie

2013-09-30 15:00:55 - Autor: LS(lca.pl)
Strażacy ochotnicy pokazali co potrafią
Drużyny OSP z powiatu legnickiego rywalizowały w VII Powiatowych Zazwodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Legnickiego.

VII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze
Zawody odbyły się 29 września na stadionie Iskry Kochlice. Ochotnicy rywalizowali w kilku konkurencjach i kategoriach wiekowych. W grupie młodzieżowych drużyny pożarniczych chłopców oraz dziewcząt walczyli w sztafecie pożarniczej wg regulaminu CtiF oraz ćwiczeniu bojowym wg regulaminu CtiF. W grupie męskich i kobiecych drużyn pożarniczych rozegrane zostały: sztafeta pożarnicza wg regulaminu OSP-1/2011 oraz ćwiczenie bojowe wg regulaminu OSP-1/2011.

W zawodach uczestniczyło 14 drużyn, w tym 5 drużyn młodzieżowych. Nad sprawnością i prawidłowością zawodów czuwała komisja sędziowska składająca się z członków jednostki OSP Trzebnice, którą powołał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy bryg. Adam Konieczny. Sędzią głównym był dh Marek Dąbal.

Marek Dąbal
- Zawody w powiecie legnickim sędziuję już po raz siódmy i szósty raz jako sędzia główny zawodów i uważam, żezawody zostały przygotowane prawidłowo i profesjonalnie, a poziom startujących w nich drużyn jest bardzo wysoki – chwali Marek Dąbal. - Ochotnicy pokazali,że są doskonale przygotowani i coraz bardziejakceptują, że tak powiem, triki, które obowiązują na bardzo wyskoim poziomie. Bardzo cieszy fakt, że w zawodach startują młodzieżowe drużyny pożarnicze. Nadbrygadier Ryszard Dąbrowa zaszczepił kiedyś w byłym województwie legnickim wśród młodych ludzi bakcyla pożarnictwa.

3 miejsce OSP RACZKOWA - 139 pkt.
4 miejsce OSP WARMĄTOWICE SIENKIEWICZOWSKIE 139 pkt.
5 miejsce OSP PROCHOWICE 163,7 pkt.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji będą reprezentować powiat legnicki na zawodach wojewódzkich. Podczas zawodów zostały również wręczone medale dla zasłużonych strażaków ochotników z terenu powiatu legnickiego.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. dolnośląskiego srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa został odznaczony dh Marian Babeczko a brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa został odznaczony dh Paweł Lekarewicz. Medale wręczył Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej - dh Zbigniew Biłyk.