REKLAMA
Lca.pl » PoGodzinach » Styl i uroda

2021-04-20 07:17:59 - Autor: WP(lca.pl)
Czym jest osteopatia i w czym może pomóc?
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi z powodu przeciążenia stawów, wad postawy czy bólów kręgosłupa. Niestety często konwencjonalne metod zawodzą, wówczas rozwiązaniem problemów może okazać się osteopatia. Jest to jedna z metod diagnozowania oraz leczenia dysfunkcji narządów ruchu, podczas której używa się rąk terapeuty.
REKLAMA

Czym jest osteopatia?

Osteopatia stanowi połączenie fizjologii i medycyny. Nie jest to tradycyjna forma leczenia, gdyż opiera się, mówiąc prosto na „leczeniu rękami". Pomimo tego, iż jest to niekonwencjonalna technika, to jednak odznacza się dużą skutecznością w przypadkach, kiedy inne terapie nie dały satysfakcjonującego rezultatu. Według osteopatii ciało oraz dusza są to dwa nierozłączne elementy, które powinny funkcjonować w harmonii, aby organizm mógł właściwie funkcjonować. Terapia manualna używana podczas terapii ma na celu pobudzenie zdolności ludzkiego organizmu do samoleczenia oraz autoregeneracji. Wyróżnia się ona holistycznym podejściem do pacjenta. Opiera się ona na całościowym zadbaniu o kondycję organizmu i wzmocnieniu układu odpornościowego, aby pacjent mógł sam wrócić do swojego dobrego stanu zdrowia. Podstawową techniką diagnostyczną jest badanie kliniczne, osteopata podczas niego przeprowadza badanie fizykalne, ruchomości oraz neurologiczne.

Kim jest osteopata?

Błędnym myśleniem jest, że osteopata to osoba, która stosuję medycynę niekonwencjonalną bez jakiejkolwiek wiedzy czy odpowiednich uprawnień. Jest to zawód jak każdy inny, który także został ujęty w Klasyfikacji Zawodów i Specjalności na Potrzeby Rynku Pracy. Tego zawodu należy więc się nauczyć, jest to dziedzina medycyny, która odznacza się własną historią, metodami diagnozowania czy sposobami leczenia. Aby móc leczyć pacjentów, osoba chcąca zostać osteopatą musi więc udać się na studia osteopatyczne. Więcej o takich studiach i zakresie nauki można dowiedzieć się na stronie https://ficomum.org/

Jakie warunki musi więc spełnić dana osoba, które chce uzyskać uprawnienia osteopaty?

Aby móc wykonywać ten zawód należy więc spełnić wszystkie powyższe warunki. Osteopata podczas nauki zdobywa niezbędną wiedzę, ale także doświadczenie. Zna on zasadę funkcjonowania całego organizmu człowieka. Na studiach uczy się anatomii, fizjologii czy biochemii. Jest on w stanie wyeliminować nawet poważne schorzenie pacjenta.

Czym dokładnie zajmuje się osteopata?

Specjalista zajmuje się różnymi problemami swoich pacjentów, zazwyczaj dotyczą one znacznych dolegliwości bólowych, które pogarszają komfort życia. Diagnozuje on przyczynę takiego bólu, a pomaga mu w tym obszerna wiedza z zakresu ludzkiej anatomii czy fizjologii. Dzięki skutecznym technikom manualnym jest w stanie usunąć przyczynę problemu. Co ważne, często zdarza się, iż w ból jednym miejscu, swoją przyczynę może mieć w zupełnie innym obszarze ciała.

Na jakie schorzenia może pomóc osteopatia?

Osteopatia jest dla wielu osób jedynym ratunkiem, kiedy tradycyjne techniki zawiodły. Może ona uchronić pacjenta przed zabiegiem chirurgicznym czy też długim leczeniem farmakologicznym. Do osteopaty zgłaszają się przede wszystkim pacjenci, borykający się z:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

Dodaj swój komentarz
[Anonimowy Gość]
Właśnie nad takim kierunkiem studiów ostatnio zaczęłam się zastanawiać. Nawet wstępnie rozglądnęłam się za uczelniami i trafiłam na https://ficomum.org/osteopatia-studia-podyplomowe/ . Wydaje mi si...
[Anonimowy Gość]
a ile płacą w tym zawodzie. Opłaca sie robić studia ? Teraz minimum to 5 tys zł na rękę a nie jakieś tam grosze.
komentarze: 2

REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl